XcsZone - Bine Ati Venit
Bine ati venit pe forumul nostru
Inregistreaza-te si nu o sa iti para rau Very Happy

Cum sa intretii sistemul curat

In jos

Cum sa intretii sistemul curat

Mesaj Scris de Sami la data de Mier Mar 19, 2014 8:50 pm

Astazi o sa va dau cateva sfaturi, sau mai bine zis, o sa va prezint 2 programe care va pot ajuta sa va mentineti PC-ul "curat si sanatos"...

1. TuneUp Utilites

Acesta il folosesc si eu, si are o gama foarte larga de optimizari, chiar are si anumite tweakuri. Cu el puteti sa : Stergeti temporalele (cookies, .temp, etc), sa defragmentati registrii, curatati registrii de key invalide sau inexistente (foarte important), fragmentare harddisk (foarte important), sa stergeti shortcuturi si extensii nefolositoare. Intru-un cuvant sa faceti CURAT. De asemena mai are si optiuni de tweak, cum ar fi marimea iconitelor de pe desktop, and so on...
Defectul lui este ca este contra cost, dar baietii destepti stiu de unde sa il ia.

2. CCleaner

Si acesta este foarte bun, dar are mai putine optiuni decat TuneUp. Partea buna este ca e free... Cu el puteti sterge temporarele, curata registrii si scurtaturile nefolositoare, si alte cateva optiuni.

Oricare solutie dintre cele 2 prezentate este foarte buna pentru intretinearea unui sistem curat.

Sper ca v-am fost de folos.
Sami
Administrator
Administrator

Bani in mana : 647
<b>Mesaje</b> Mesaje : 273
<b>Multumiri</b> Multumiri : 19
<b>Avertismente</b> Avertismente : 0 din 3

Vezi profilul utilizatorului http://xcszone.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: